1 de octubre de 2010

Programa Fiesta San Froilán Lugo 2010

Del 4 al 12 de octubre de 2010 se celebrará la Fiesta de San Froilán en Lugo.
Aquí os dejamos la programación:

LUNS 4
  • 17.00 h. Xogos: O Xardín Musical, na carpa do San Froilanciño situada no patio do edificio administrativo do Concello
  • 19.00 h. Actuación de maxia cómica con Mundo Mandarina: Laboratorio Máxico, na carpa do San Froilanciño situada no patio do edificio administrativo do Concello
  • 19.30 h. Representación dos Milagres de San Froilán a cargo de Pepe Fontal na praza Maior
  • 20.00 h. Pregón a cargo de D. Francisco Rivera Cela, xornalista, na casa do Concello
  • 20.15 h. Os Pelúdez entre nós na praza Maior
  • 20.30 h. Animación de rúa coa charanga Amigos de Manolo polo recinto histórico
  • 20.45 h. Apertura* da porta do Cárcere a cargo de D. Javier Vila, doutor en Arqueoloxía e Historia Antiga, profesor e investigador
  • 21.15 h. Sesión de fogos artificiais desde o barrio do Carme a cargo de pirotecnia Astariz para apreciar na súa totalidade desde o adarve da Muralla, no tramo comprendido entre as portas do Bispo Odoario e Aguirre
  • 21.30 h. Concerto da ORQUESTA PlATERÍA na praza de Santa María
  • 00.00 h. Verbena a cargo da orquestra POCEIRO
* Todas as aperturas de portas contarán co acompañamento musical dos alumnos das escolas de música: Cantarela-Galén Centro Educativo, Centro de Música-Colexio Fingoi e Conservatorio Profesional de Música de Lugo infantil

MARTES 5. Día de San Froilán
  • 11.00 h. Apertura da porta Miñá a cargo de D. Ángel Trabada Gómez, presidente da Asociación de Amigos do Camiño de Santiago da provincia de Lugo
  • 11.00 h. Xogos: O Xardín Musical, na carpa do San Froilanciño situada no patio do edificio administrativo do Concello
  • 11.15 h. Actuación do grupo de música tradicional Andaina na praza Maior
  • 12.00 h. Ofrenda da Corporación a San Froilán na Catedral de Lugo
  • 12.30 h. Concerto da Banda Municipal de lugo no templete da praza Maior
  • 13.00 h. Actuación do grupo de música tradicional María Castaña na praza Maior
  • 13.00 h. Actuación de monicreques con Títeres Okarino Trapisonda: Pinocho, Corazón de Madera, na carpa do San Froilanciño situada no patio do edificio administrativo do Concello
  • 13.30 h. Os Pelúdez entre nós na praza Maior e recinto feiral
  • 17.00 h. Xogos: O Xardín Musical, na carpa do San Froilanciño situada no patio do edificio administrativo do Concello
  • 18.00 h. Actuación do grupo de música tradicional Devandoira na praza Maior
  • 19.00 h. Musical infantil de Troula Animación: O Elixir Máxico, na carpa do San Froilanciño situada no patio do edificio administrativo do Concello
  • 19.00 h. Actuación do grupo de música tradicional Arrincadeira na praza Maior
  • 20.00 h. Actuación do grupo de música tradicional Cantigas e Frores na praza Maior e Campo Castelo
  • 20.30 h. Concerto de CONCHA BUIKA na praza de Santa María
  • 21.00 h. Actuación do grupo de cantareiras Cantar das Eiras na praza Maior
  • 22.30 h. Verbena a cargo da orquestra TANGO na praza Maior
MÉRCORES 6
  • 12.00 h. Apertura da porta do Bispo Aguirre a cargo de D. Ángel Rivas Veiga, segador e narrador do proxecto da Memoria de los cuentos, en lembranza do Camiño Real de Castela
  • 17.00 h. Actuación das Bandas Municipais de lugo, Taboada e Sober na praza Maior
  • 17.00 h. Xogos populares, na carpa do San Froilanciño situada no patio do edificio administrativo do Concello
  • 19.00 h. Actuación de monicreques con Títeres Okarino Trapisonda: O Xigante Egoísta, na carpa do San Froilanciño situada no patio do edificio administrativo do Concello
  • 19.00 h. Festa para os maiores co espectáculo O BAIlE DE ARDEBUllO, na praza de Santa María
  • 20.00 h. Desfile do grupo OS CREBINSKY dende Campo Castelo ata a Facultade de Veterinaria
  • 21.30 h. Proxección da película OS CREBINSKY no Auditorio da Facultade de Veterinaria*
XOVES 7
  • 12.00 h. Apertura da porta Nova a cargo de D. Xerardo pardo de Vera, escritor, periodista e primeiro Presidente da Asociación de Amigos do camiño Primitivo
  • 17.00 h. Xogos de Iniciación ao Circo: Galicirco, na carpa do San Froilanciño situada no patio do edificio administrativo do Concello
  • 19.00 h. Ciencia Divertida: Terra Meiga, Camiño de Santiago, na carpa do San Froilanciño situada no patio do edificio administrativo do Concello
  • 19.45 h. Concerto de ZINC SO! e pIGNOISE na praza Horta do Seminario
  • 21.30 h. Concerto de lOS GOFIONES na praza de Santa María
VENRES 8
  • 12.00 h. Apertura da porta do Bispo Odoario a cargo de D. Eligio Rivas Quintás, lingüista e historiador experto nos Camiños de Santiago do Sur de Galicia
  • 17.00 h. Xogos con materiais reciclados: Garabato de Xogo, na carpa do San Froilanciño, no patio do edificio administrativo do Concello
  • 19.00 h. Actuación da contacontos Maricuela: La Faldicaja, na carpa do San Froilanciño situada no patio do edificio administrativo do Concello
  • 20.30 h. Concerto de JUAN PERRO na praza de Santa María
  • 22.00 h. Concerto de PlACEBO + grupo invitado na praza Horta do Seminario
  • 23.00 h. Verbena a cargo das orquestras AMéRICA e SUAVECITO na praza Maior
SÁBADO 9
  • 11.00 h. Xogos con materiais reciclados: Garabato de Xogo, na carpa do San Froilanciño situada no patio do edificio administrativo do Concello
  • 11.30 h. Exposición de maquinaria agrícola clásica organizada pola AGAMAC na zona peonil da Ronda da Muralla
  • 12.00 h. Apertura da porta de San Fernando a cargo de D. Carlos Nuevo Cal, cronista oficial da cidade de Viveiro, profesor e historiador
  • 13.00 h. Actuación de pallasos Os Sete Magnificos máis un: Dous pallasos en apuros, na carpa do San Froilanciño situada no patio do edificio administrativo do Concello
  • 13.00 h. Recepción oficial no Concello á Corporación do Excmo. Concello de Ferrol
  • 13.00 h. Concerto de VÍCTOR pRIETO TRÍO na praza de Santa María
  • 17.00 h. Xogos con materiais reciclados: Garabato de Xogo, na carpa do San Froilanciño situada no patio do edificio administrativo do Concello
  • 17.30 h. Recepción oficial no Concello aos participantes no VII Festival de Folclore Tradicional
  • 18.00 h. VIII FESTIVAl DE FOlClORE TRADICIONAl na praza de Santa María
  • 19.00 h. Actuación de maxia con pedro Volta: Soños Alucinantes, na carpa do San Froilanciño situada no patio do edificio administrativo do Concello
  • 21.00 h. Concertos na praza Horta do Seminario a cargo de: ON FUCKING AIR, IDEAlIpSTICKS, IlEGAlES - Xira ¡Adiós amiguitos!
  • 22.30 h. Os Pelúdez entre nós pola praza Maior
  • 22.30 h. Verbena a cargo das orquestras lOS plAYERS e lEDICIA ESpECTÁCUlO na praza Maior
  • 23.00 h. Animación de rúa coa charanga Támega polo recinto histórico
DOMINGO 10
  • 11.00 h. Apertura da porta de San Pedro ou Toledana a cargo de D. laureano García Díez e Dna. Mª Josefa Sanz Fuentes, «almas mater» da recuperación do Camiño Primitivo en Asturias
  • 11.00 h. Xogos Medievais, na carpa do San Froilanciño situada no patio do edificio administrativo do Concello
  • 11.30 h. Pasarrúas de grupos de música tradicional polo recinto histórico
  • 12.00 h. Recepción no Concello aos participantes na Mostra Tradicional Amigos do Traxe (Santiago de Compostela) e Asociación María Castaña (Lugo). Paseo e exhibición desde o Concello ata o Parque Rosalía de Castro , onde se levará a cabo unha ofrenda floral á insigne escritora por parte de Helena Villar Janeiro, poeta e presidenta da Fundación Rosalía de Castro
  • 13.00 h. Actuación de monicreques coa compañía la Mar de Marionetas: Ratón de Biblioteca, na carpa do San Froilanciño situada no patio do edificio administrativo do Concello
  • 13.00 h. Concerto da Banda Municipal de lugo no templete da praza Maior
  • 17.00 h. Pasarrúas de grupos de música tradicional polo recinto histórico
  • 17.00 h. Xogos Medievais, na carpa do San Froilanciño situada no patio do edificio administrativo do Concello
  • 18.30 h. Actuación do grupo de música tradicional Volta do Agro na praza Maior
  • 19.00 h. Actuación de pequeno circo con Kote: Cir-Kote, na carpa do San Froilanciño situada no patio do edificio administrativo do Concello
  • 19.30 h. Concertos de DAVID TABOADA GRUpO e MASTRETTA - Xira Vivan los músicos na praza de Santa María
  • 22.00 h. Concerto de FÓRMUlA V na praza Horta do Seminario
  • 23.30 h. Verbena a cargo da orquestra COMpOSTElA na praza Maior
LUNS 11
  • 12.00 h. Apertura da porta Falsa a cargo de D. José Joaquín Milans del Bosch, presidente da Asociación de Amigos do Camiño Astur-Galaico da Costa
  • 18.00 h. Actuación do Alumnado de Grao Elemental do Conservatorio profesional de Danza de lugo na carpa do San Froilanciño situada no patio do edificio administrativo do Concello
  • 19.00 h. Actuación do Alumnado de Grao profesional do Conservatorio profesional de Danza de lugo na carpa do San Froilanciño situada no patio do edificio administrativo do Concello
  • 20.00 h. Animación de rúa coa charanga Madia leva polo recinto histórico
  • 20.00 h. Concerto de BRATH na praza de Santa María
  • 21.30 h. Concertos de TEléMACO, CATS & MONKEYS, THE CHERRY BOppERS e Mr. Fishman a.k.a. Dr. Think vs Sr. Topo na praza Horta do Seminario
  • 22.00 h. Concerto de JOAQUÍN SABINA - Xira Vinagre y Rosas no Pazo Universitario*
  • 23.00 h. Verbena a cargo das orquestras GRAN CANARIA e D´MODA na praza Maior
MARTES 12
  • 11.00 h. Apertura da porta da Estación a cargo de D. Fermín Avellaneda Vázquez, presidente da Asociación Monfortina de Amigos do Ferrocarril
  • 11.00 h. Xogos Medievais na carpa do San Froilanciño situada no patio do edificio administrativo do Concello
  • 11.30 h. Inauguración da FEIRA MEDIEVAl na praza Pío XII
  • 12.00 h. Representación dos Milagres de San Froilán a cargo de Pepe Fontal na praza de Santa María
  • 13.00 h. Actuación de contacontos con Charo Jaular: Cuéntame Princesa na carpa do San Froilanciño situada no patio do edificio administrativo do Concello
  • 13.00 h. Concerto da Banda Municipal de lugo no templete da praza Maior
  • 17.00 h. Xogos Medievais na carpa do San Froilanciño situada no patio do edificio administrativo do Concello
  • 19.00 h. Actuación de monicreques con Títeres pizzicato: El Caballero sin Caballo, na carpa do San Froilanciño situada no patio do edificio administrativo do Concello
  • 19.00 h. Danzas Medievais, a cargo do grupo Aldonza na praza de Santa María
  • 19.30 h. Peche da porta de Santiago a cargo de Dna. Carmen pugliese, directora da revista Camino de Santiago
  • 20.00 h. Animación de rúa coa charanga Madia leva polo recinto histórico
  • 20.30 h. VI Gala do Deporte no Auditorio Municipal Gustavo Freire
  • 21.00 h. Sesión de fogos artificiais desde o barrio do Carme a cargo de pirotecnia Resúa para apreciar na súa totalidade desde o adarve da Muralla, no tramo comprendido entre as portas do Bispo Odoario e Aguirre
  • 21.15 h. Espectáculo de NOVA GAlEGA DE DANZA - Tradicción na praza Horta do Seminario
  • 22.30 h. Verbena a cargo da orquestra lOS SATélITES na praza Maior

Entradas populares